Miloslav Pecháček - Slunečnice

Olej na plátně, 100x60 cm. Signováno vpravo dole Pecháček 78. Olištováno.

o autorovi: 1923 – 1993
Malíř. Studoval na Vyšší pedagogické škole v Praze. Na počátku 50. let studoval soukromě u malířů J. Brože, J. Slavíčka a J. Otčenáška, posléze na Akademii krásných umění Leonarda da Vinci v Káhiře. Značná část jeho malířských prací vznikla v cizině, kde pobýval jako aktivní hudebník. Jeho dílo je krajinářské, malířsky čerpal z okolí Chocně, z Polabí, v posledních letech i z Příbramska a Sedlčanska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

96141. Slunečnice
Dražba ukončena:04.06.2023 21:37:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč