Miloslav Holý

15032. Kytice ve džbánu

popis: Kresba, 37x25 cm, signováno vlevo dole M. Holý 48, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1897 - 1974
Narozen v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Preislera, Bukovace, Obrovského a v grafické speciálce u Maxe Švabinského. Jeho dílo charakterizuje celoživotní příklon k expresionismu. Ve dvacátých letech byl koloristou, později tvořil dynamické, pastózní krajiny. S oblibou maloval výjevy z periferie, ale byl též vynikajícím a osobitým krajinářem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 430 000 Kč

 

dražba ukončena: 30.11.2017 22:33:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
500 Kč 29.11.2017 22:29:43 1855