Litografie, 55x35 cm. Signováno tužkou vpravo dole Chlupáč M. 95. Rám, pasparta, sklo.
Nejdelší strana: 74 cm
o autorovi: 1920 - 2008
Narodil se v Benešově. Za II. světové války po uzavření vysokých škol se vyučil kamenosochařem. Poté studoval UMPRUM u prof. Wagnera. Ve své tvorbě se inspiroval kubismem, tvořil monumentální díla se vztahem k figuře. V době normalizace nesměl vystavovat a živil se jako topič. Kromě sochařství se věnoval i malbě a teorii umění.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč