Miloslav Chlupáč - Akt ženy

Litografie, 55x35 cm. Signováno tužkou vpravo dole Chlupáč M. 95. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 74 cm

o autorovi: 1920 - 2008
Narodil se v Benešově. Za II. světové války po uzavření vysokých škol se vyučil kamenosochařem. Poté studoval UMPRUM u prof. Wagnera. Ve své tvorbě se inspiroval kubismem, tvořil monumentální díla se vztahem k figuře. V době normalizace nesměl vystavovat a živil se jako topič. Kromě sochařství se věnoval i malbě a teorii umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

118043. Akt ženy
Dražba ukončena:23.06.2024 20:30:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč