Miloš Ševčík - Zaznívání

Olej na plátně, 50x65 cm. Signováno vpravo dole Miloš Ševčík. Nerámováno.

Nejdelší strana: 65 cm

Pozoruhodná práce Zaznívání je příkladem té části tvorby Miloše Ševčíka, ve které se tento originální český autor zcela přiklonil k výrazovým možnostem abstrakce. Na nabízeném obraze Ševčík představuje rozpínající se oblý tvar se sytě žlutými prvky, který směrem od spodní linie díla jako by stoupal vzhůru. Ševčík zde uplatňuje typické prvky svého poetického malířského projevu s redukcí tvaru a důrazem na působení barvy.  Obraz nadchne svým úsporným vyjádřením, ze kterého dýchá autorův příznačný přemýšlivý přístup k malbě. Tvary jsou neohraničené, částečně se rozplývají do okolního prostoru, přebírají své odstíny a navozují dojmem emanace směrem k divákovi. V obraze lze zřetelně cítit Ševčíkův sklon ke spirituální křehkosti a tendence vyjevovat malířským vyjádřením pravdu o prožitku existence. Obraz Zaznívání jistě patří ke zralým ukázkám vysoce ceněného díla tohoto českého malíře a grafika.

o autorovi: 1939 - 2007
Narodil se v Klatovech. Mezi lety 1958 - 1964 studoval grafiku na pražské VŠUP u profesorů A. Fišárka, A. Pelce a A. Strnadela. Byl členem SČUG Hollar, Umělecké besedy a ČFVU. Získal řadu prestižních ocenění za grafiku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč.

top
Miloš Ševčík
111648. Zaznívání
Zbývá:4 dnů, 15 hodin
Konec dražby:29.02.2024 22:37:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 600 Kč