Miloš Pošar - Jihočeský motiv

Olej na sololitu, 42x60 cm. Signováno vpravo dole Pošar 76. Rámováno.

Pozn.: Přiložen katalog z výstavy v Orlické galérii, srpen-září 1984 s podpisem autora. Dílo «Jihočeský motiv» vykazuje typické rysy osobitého projevu Miloše Pošara, pozoruhodného představitele domácí výtvarné scény 20. století. Díváme se krajinu s výraznou vertikálou stromu, který se naklání na pravou stranu kompozice. Pozadí výjevu je tvořeno plastickým svahem kopce a oblohou uzavírající obrazový prostor. Malba se charakterizuje uvolněnou barevnou expresi s dominujícími odstíny okru, jež harmonicky souzní s jasnými zelenými odstíny a modrými detaily. Expresivní poloha je dále rozvinutá v rukopisu, kdy autor dynamickými nánosy štětce uvádí kompozici do pohybu. Tahy štětce a barevná paleta se splývají do výrazové symfonie, která nenechá diváka lhostejným. Tato razantní ukázka tvorby Miloše Pošara nesmí uniknout sběratelské pozornosti.

Nejdelší strana: 64 cm

o autorovi: 1924 - 2007

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.

117496. Jihočeský motiv
Dražba ukončena:27.06.2024 21:17:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč