Nejdelší strana: 70 cm
Olej na sololitu, 51x70 cm. Signováno vpravo dole Pošar 80. Rámováno.
Miloš Pošar, absolvent pražské Akademie výtvarných umění, který se zabýval předně krajinomalbou, ve své tvorbě rozvinul zcela osobitý styl podání krajinných výjevů. Obraz Jaro lze považovat za charakteristického zástupce jeho nezaměnitelného přednesu, který se vyznačoval volným přepisem zobrazované skutečnosti. Olejomalba zachycuje vesnickou aglomeraci na pozadí kopcovitého terénu. Bílé fasády vymezené tenkými jakoby nestabilními tahy štětce vytváří zajímavý kontrast se zeleným barevným odstínem zadního obrazového plánu, který přechází do hutné hnědé a rezavé. Expresivní řešení obrazu a příznačná stylizace může navodit až zdání ilustrace. Jedná se o velmi originální práci vyzrálého tvůrce, jehož dílo si plně zasluhuje pozornost.
o autorovi: 1924 - 2007
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.