Miloš Endler - Prague: Le pont Charles

Dobový tisk, 100x62 cm. Značeno vpravo M. Endler 29. Rám, sklo.

Pozn.: Papír mimo tiskovou plochu místy poškozen. Sklo v pravém dolním rohu prasklé.

o autorovi: 1903 – 1993
Malíř, grafik, restaurátor, scénograf, ilustrátor. Studoval na krajinářské škole F. Engelmüllera. Studijní cesty podnikal do Paříže, Drážďan, Berlína a Benátek. Působil jako konzervátor v Kutné Hoře a Mladé Vožici. Jako scénograf pracoval ve Švandově divadle. Restauroval oltářní obrazy, navrhoval knižní obálky, ilustroval knihy (převážně dětské). Věnoval se tvorbě plakátů a exlibris. Ve své volné tvorbě maloval hlavně krajinu.

95953. Prague: Le pont Charles
Dražba ukončena:04.06.2023 20:11:06
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč