Sádra, výška 33 cm. Signováno M. Axman.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1926-1990
Narodil se v Litovli. Studovat začal za války na soukromé Škole umění ve Zlíně u sochařů Vincence Makovského a Jana Kavana, kde později sám pedagogicky působil. Vyučoval také na pražské AVU a stal se jejím dlouholetým rektorem. Jeho dílo tvoří prakticky výhradně realistická figurální socha, která někdy akcentuje sociální rozměr, případně se jedná o monumentální pomníky připomínající důležité události.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.