Milan Med - Baletka v záři refelktorů

Kombinovaná technika, 42x32 cm. Nesignováno. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Vzadu přípis na rámu M. Med.

o autorovi: 1930 – 2010
Malíř, grafik. Na gymnáziu získal základy kresby a grafiky u prof. J. Pýchy, dále studoval AVU v Praze ve všeobecné umělecké škole u M. Holého a figurální kompozici na mistrovské škole V. Nechleby. Zabýval se figurální malbou, kresbou, užitou grafikou. Od 50. let se zajímal o pohybovou kulturu gymnastiky a tance. Jeho černobílé ikonografické skici a taneční studie, někdy umísťované na notovém papíře, doprovázely řadu publikací a baletních programů, spolupracoval s časopisem Taneční listy. Své práce vystavoval na více než 25 výstavách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 48 000 Kč

28847. Baletka v záři refelktorů
Dražba ukončena:27.02.2019 19:54:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 200 Kč