Milan Kyzour - Stropnice u Nových Hradů

Olej na kartonu, 40x40 cm. Signováno vpravo dole Kyzour. Rámováno.

o autorovi: 1932 – 2000
Malíř, pedagog. Studoval estetickou pedagogiku na UK v Praze a na Univerzitě J. E. Purkyně v Brně a výtvarnou výchovu na PedF v Českých Budějovicích. Působil jako ředitel LŠU v Kaplici. Ve volné tvorbě se věnoval především krajinomalbě, hlavně obrazům z Kaplicka. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách AJG v Hluboké n. Vltavou a Ministerstva kultury ČR v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 Kč.

303830. Stropnice u Nových Hradů
Dražba ukončena:01.03.2020 20:09:18
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 400 Kč