Milan Knížák - Postava

Olej na papíře, 25x19. Signováno vpravo dole M. Knížák 85. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Pochází přímo od autora.

o autorovi: 1940
Multižánrový umělec, pedagog, restaurátor. Syn Karla Knížáka, pedagoga a malíře. Milan Knížák studoval výtvarné umění na několika vysokých školách (PedF UK, AVU), studia většinou nedokončil, studoval rovněž matematiku (Mat-fys UK) a hudbu. Založil Skupinu aktuálního umění, později Aktuál, také hudební skupinu toho jména. Byl rovněž příslušníkem světového hnutí Fluxus. Přednášel na uměleckých školách v Americe i v Evropě, po sametové revoluci i v České republice (AVU – profesor, rektor). V období 1999 – 2011 působil jako ředitel Národní galerie V Praze. V 60. a 70. letech měla jeho tvorba konceptuální rysy, v 90. letech se věnoval malířství a sochařství. Teoretické statě uveřejňoval v českých i zahraničních časopisech. Sbíral a opravoval historické divadelní loutky (Muzeum loutek Milana Knížáka v děčínském zámku), zpracoval velkou publikaci o výtvarné stránce loutkového divadla. Vystavoval své práce po celém světě, je zastoupen v mnohých sbírkách doma i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

33811. Postava
Dražba ukončena:26.06.2019 20:54:37
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč