Milan Albich - Kytice ve džbánku

Nejdelší strana: 44 cm

Tempera na kartonu, 44x35 cm. Signováno vlevo dole Albich 56. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1925 – 2000
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na PedF UK výtvarnou výchovu u M. Salcmana, C. Boudy, K. Lidického a F. Kovárny. Od r. 1949 spolupracoval jako grafik s většinou českých nakladatelství, upravil přes 1 000 knih a vytvořil 80 plakátů, většinou pro výtvarné výstavy. Upravoval časopis Vesmír. Byl členem Unie českých výtvarných umělců, Syndikátu výtvarných umělců a členem výtvarné skupiny Proměna. Od r. 1955 vystavoval obrazy, kresby a knižní grafiku. Do r. 1968 maloval obrazy temperou, olejem nebo smíšenými technikami, později pouze akrylem. Jeho díla jsou součástí sbírek NG v Praze a dalších uměleckých kolekcí v Čechách i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč.

79713. Kytice ve džbánku
Dražba ukončena:12.06.2022 20:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč