Milan Laluha - Tetky

Olej na sololitu, 20x25 cm, signováno dole uprostřed M. Laluha, rám.

1930, Tekovské Lužany
Student VŠVU v Bratislavě (1950-1955; prof. L´. Fulla, E. Zmeták, B. Hoffstädter a D. Milly). V začátcích se ispiroval se každodenními předměty, blízkými lidmi i přírodou. V 50. a 60. letech se věnuje krajinomalbě a figurálním motivům. Tvoří poetické obrazy s použitím kruhů, kruhových částí, čtverců, obdelníků i trojúhelníků. Ve figurální tvorbě se motivy obrazů často opakují (Tetka, Hrabáčka, Traja chlapi). Velice rád využívá mnoha odstínů červené barvy. Četné samostatné i kolektivní výstavy.

5223. Tetky
Dražba ukončena:28.09.2016 18:07:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:24 000 Kč