Milan Albich - Kytice v modrobílém džbánku

Tempera na kartonu, 44x35 cm, signováno vlevo dole Albich 56, rám, zaskleno.

1925, Krupině
Žák pedagogické fakulty UK v Praze (prof. M. Salcman, C. Bouda, K. Lidický a F. Kovárna). Spolupracoval jako grafik s většinou českých nakladatelství. Upravil na 1000 knižních titulů a vytvořil asi 80 plakátů. Vytvořil zahraniční cykly obrazů z Polska, Bulharska i Francie. U nás se nejvíce zaměřil na oblast Vysočiny, Šebířova a rodné Krupiny. V pozdější tvorbě maluje výhradně jen akrylem.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

6203. Kytice v modrobílém džbánku
Dražba ukončena:27.10.2016 20:37:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 500 Kč