Olej na plátně, 30x40 cm, signováno vlevo dole pod rámem Špálová, rám.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: 1884 - 1963
Narodila se v Berouně. Studovala UMPRUM v Praze a na škole prof. W. Thora v Mnichově. Malovala květinová zátiší a krajinu, zejména náměty z Českého ráje, Turnovska, a také z Podkarpatské Rusi. Její manžel byl bratr malíře Václava Špály.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 31 000 Kč.