Milada Marešová - Sedlák pán

Kresba, 13x22 cm. Signováno vpravo dole Marešová 1947. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1901 - 1987
Narodila se v Praze. Studovala na UMPRUM a AVU v Praze u prof. Hynaise. Malovala genry z velkoměstského, zejména pařížského, života, později se věnovala hlavně ilustracím. Za druhé světové války byla pro svou odbojovou činnost vězněna ve Waldheimu. Malbě se začala věnovat opět až v šedesátých letech po návratu z Číny.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 900 000 Kč.

72338. Sedlák pán
Zbývá:22 dnů, 3 hodin
Konec dražby:09.02.2022 20:34:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč