Milada Marešová - Rodina na vsi

Kresba, 13x25 cm. Signováno vpravo dole Marešová 1947. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1901 - 1987
Narodila se v Praze. Studovala na UMPRUM a AVU v Praze u prof. Hynaise. Malovala výjevy z velkoměstského, zejména pařížského života, později se věnovala hlavně ilustracím. Za druhé světové války byla pro svou odbojovou činnost vězněna ve Waldheimu. Malbě se začala věnovat opět až v šedesátých letech po návratu z Číny.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 900 000 Kč.

72449. Rodina na vsi
Dražba ukončena:09.02.2022 22:27:47
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč