Milada Marešová

62040. Lesní jahůdky

popis: Akvarel, 25x19 cm. Signováno vlevo dole Milada Marešová 58. Rám, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1901 - 1987
Narodila se v Praze. Studovala na UMPRUM a AVU v Praze u prof. Hynaise. Malovala genry z velkoměstského, zejména pařížského, života, později se věnovala hlavně ilustracím. Za druhé světové války byla pro svou odbojovou činnost vězněna ve Waldheimu. Malbě se začala věnovat opět až v šedesátých letech po návratu z Číny.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 900 000 Kč.

dražba ukončena: 25.07.2021 20:38:55

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 500 Kč