Milada Marešová - Kasárna cizinecké legie Marseilles

Olej na plátně fixovaném na překližce, 43x67 cm signováno v zadu Milada Marešová. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 74 cm

o autorovi: 1901 - 1987
Narodila se v Praze. Studovala na UMPRUM a AVU v Praze u prof. Hynaise. Malovala výjevy z velkoměstského, zejména pařížského života, později se věnovala hlavně ilustracím. Za druhé světové války byla pro svou odbojovou činnost vězněna ve Waldheimu. Malbě se začala věnovat opět až v šedesátých letech po návratu z Číny.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 900 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
93871. Kasárna cizinecké legie Marseilles
Dražba ukončena:03.05.2023 20:15:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:37 000 Kč