Míla Doleželová - Černé slunce

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 42x30 cm. Nesignováno Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 45 cm

 

o autorovi: 1922 – 1993
Bohumila Doleželová byla akademická malířka, studovala AVU v Praze u V. Pukla, později na AVU pracovala také jako asistentka. Namalovala množství obrazu s cikánskou tématikou, později také s religiózním obsahem. Zabývala se rovněž tvorbou poštovních známek. Její práce měly velký ohlas zejména v zahraničí (USA, Mexiko). Míla Doleželová namalovala přes 600 olejomaleb, grafik a fresek. Sbírka jejích
obrazů je v majetku Jindřicha a Ičky Waldez.

vydraženo
152334. Černé slunce
Dražba ukončena:11.01.2026 20:56:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 700 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 700 Kč 11.01.2026 20:48:33 154
2 600 Kč limit (11.01.2026 19:29:39) 12714
2 600 Kč 11.01.2026 19:29:40 17996
2 500 Kč limit (11.01.2026 19:29:07) 12714
2 400 Kč 11.01.2026 19:29:08 17996
2 300 Kč limit (11.01.2026 19:28:44) 12714
2 200 Kč 11.01.2026 19:28:45 17996
2 100 Kč limit (11.01.2026 19:27:57) 12714
2 000 Kč 11.01.2026 19:27:58 17996
1 900 Kč limit (11.01.2026 19:27:33) 12714
1 800 Kč 11.01.2026 19:27:34 17996
1 700 Kč limit (11.01.2026 19:27:20) 12714
1 600 Kč 11.01.2026 19:27:21 17996
1 500 Kč limit (11.01.2026 19:26:58) 12714
1 400 Kč 11.01.2026 19:26:59 17996
1 300 Kč limit (11.01.2026 19:25:52) 12714
1 200 Kč 11.01.2026 19:25:53 17996
1 100 Kč limit (11.01.2026 10:28:37) 12714
1 000 Kč 10.01.2026 22:03:46 15681