Mikoláš Aleš - Pršívalo jen se lilo

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba tuší, 25x17 cm. Monogramováno a datováno vpravo dole A. 1908. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1852-1913
Narodil se v Miroticích u Písku. Studoval AVU v Praze u prof. Trenkwalda a Sweertse, později byl vyloučen. S Františkem Ženíškem zvítězil s cyklem Vlast v konkursu na výzdobu foyer Národního divadla. Za života byl znám především jako kreslíř a dekoratér, jeho olejomalby byly doceněny až po jeho smrti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

vydraženo
69404. Pršívalo jen se lilo
Dražba ukončena:08.12.2021 20:04:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč limit (08.12.2021 19:13:23) 1388
9 500 Kč 01.12.2021 11:06:35 754
9 000 Kč limit (28.11.2021 23:18:03) 6874
9 000 Kč 28.11.2021 23:18:04 8157
8 500 Kč limit (25.11.2021 22:43:49) 6874
8 000 Kč 25.11.2021 22:43:50 8157
7 500 Kč limit (25.11.2021 22:43:07) 6874
7 000 Kč 25.11.2021 22:43:08 8157
6 500 Kč limit (23.11.2021 21:08:43) 6874
6 000 Kč 23.11.2021 21:08:44 3699
5 500 Kč limit (18.11.2021 17:33:58) 6874
5 000 Kč limit (18.11.2021 17:33:23) 2814
5 000 Kč limit (18.11.2021 17:33:24) 6874
3 100 Kč limit (18.11.2021 11:35:33) 2814
3 000 Kč limit (18.11.2021 11:35:32) 7409
1 000 Kč limit (17.11.2021 20:25:18) 7409