Soubor 10-ti kreseb - ilustrací k básni "Pohnutlivá historie o hodném Fridolínovi", reprodukováno v časopise Švanda dudák VI, rok 1887, strana 140 a násl., u kresby č. 4 rukou psané ověření od Alšovy dcery Maryny Svobodové - Alšové z roku 1948, na kresbě č. II signováno vlevo dole Aleš, na kresbě č.1 vlevo monogram, na max. rozměr 10x9 cm, pasparta, zaskleno.
Pozn.: Papírové olepy poškozeny.