Michal Těhel - Továrna na absolutno

Olej na plátně, 95x75 cm. Signováno vpravo dole Michal S. Těhel 2024. Nerámováno.

Nejdelší strana: 95 cm

o autorovi: 1975
Narodil se v Ústí nad Orlicí. V malbě je samoukem. Technice se učil kopírováním děl starých vlámských mistrů, ale jeho volná tvorba vychází ze surrealismu a hlavní inspirací je mu dílo Salvadora Dalí. Jeho surrealistická díla jsou hojně zastoupena v soukromých sbírkách jak domácích, evropských, tak i v USA a Kanadě. Ilustroval například sci-fi román Jusa Vid Posel v bouři času. Své práce úspěšně prodává z ateliéru, na aukčním trhu s uměním se teprve začíná prosazovat.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

velký formát
114355. Továrna na absolutno
Zbývá:10 dnů, 3 hodin
Konec dražby:25.04.2024 20:07:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:9 500 Kč