Michal Těhel - Televizní poplatek

Olej na plátně, 80x70 cm. Signováno vpravo dole Michal S. Těhel 2022. Nerámováno.

Stav: Bez poškození

Pozn.: Animace k obrazu ke shlédnutí zde https://youtu.be/U1GFgTpPBmo .

o autorovi: 1975
Narodil se v Ústí nad Orlicí. V malbě je samoukem. Technice se učil kopírováním děl starých vlámských mistrů, ale jeho volná tvorba vychází ze surrealismu a hlavní inspirací je mu dílo Salvadora Dalí. Jeho surrealistická díla jsou hojně zastoupena v soukromých sbírkách jak domácích, evropských, tak i v USA a Kanadě. Ilustroval například sci-fi román Jusa Vid Posel v bouři času. Své práce úspěšně prodává z ateliéru, na aukčním trhu s uměním se teprve začíná prosazovat.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

75858. Televizní poplatek
Dražba ukončena:27.04.2022 22:22:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč