Michal Těhel - Mechanický Pegas

Olej na plátně, 70x80 cm. Signováno vpravo dole Michal S. Těhel 2022. Nerámováno.

o autorovi: 1975
Narodil se v Ústí nad Orlicí. V malbě je samoukem. Technice se učil kopírováním děl starých vlámských mistrů, ale jeho volná tvorba vychází ze surrealismu a hlavní inspirací je mu dílo Salvadora Dalí. Jeho surrealistická díla jsou hojně zastoupena v soukromých sbírkách jak domácích, evropských, tak i v USA a Kanadě. Ilustroval například sci-fi román Jusa Vid Posel v bouři času. Své práce úspěšně prodává z ateliéru, na aukčním trhu s uměním se teprve začíná prosazovat.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

79125. Mechanický Pegas
Dražba ukončena:30.06.2022 21:55:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 800 Kč