Akryl na sololitu, 80x105 cm. Signováno vpravo dole M. Landa. Rámováno.
Nejdelší strana: 121 cm
Obraz Postranní úmysly Michala Landy umožňuje divákovi ocenit nezaměnitelnou vizuální kvalitu autorova malířského přednesu, který je založen na atraktivním sloučení realistické figurativní malby s prvky imaginace. Typický je pro Landu i obsahový náboj malby, z něhož vyzařuje prvek prchavé mnohoznačnosti a unikání. Tento moment malíř suverénně zviditelňuje vzájemným prolínáním a překrýváním motivů, v našem případě částí zdvojeného ženského těla doplněného o nezvyklé detaily. Divák tak nahlíží na reálné zobrazení, které se mu však zároveň vyjevuje jako prchavá autorská narace v různých možnostech. Surrealistický účinek Landa ještě podporuje tím, že figury levitují v neurčitém prostoru, který je částečně vymezen plochou, částečně ubíhá do nekonečna. Stranou pozornosti nesmí zůstat ani prvotřídní malířské podání s dokonale vystiženými detaily elegantních ženských figur. Nabízený akryl je vysoce kvalitní ukázkou díla přední osobnosti současného malířství.