Melánia Hertelová - Dolu ulicou

Akryl na plátně, 40x50 cm. Monogramováno vpravo dole MH Nerámováno.

Stav: Bez poškození

o autorovi: 1990
Narodila se v roce 1990 v Žilině. Umělecké tvorbě se začala intenzivně věnovat od roku 2015 jako samouk. V začátcích tvořila především „fanarty“ českých a slovenských hudebních umělců. S přibývajícími zkušenostmi se pak začala věnovat vlastní autorské tvorbě. V roce 2017 se účastnila výstavy Ovčárna 2017 v obci Sedlec u Mikulova. V roce 2018 se účastnila charitativního projektu Rebečina křídla. V rámci tohoto projektu se dražil portrét americké zpěvačky LP, který Melánia nakreslila a následně jej zpěvačka vlastnoručně podepsala. V roce 2019 se účastnila výstavy 15/4 v Domu Umenia Arteska v městě Detva. V roce 2020 ilustrovala zpěvník zpěvačky Adély Radimcové. V roce 2023 se přestěhovala do Rožnova pod Radhoštěm v Česku. Zde, na úpatí Beskyd a obklopena nádhernou valašskou přírodou se začala věnovat umění na plný úvazek. V březnu 2023 se její díla poprvé objevila v nabídce aukční společnosti Obrazy v aukci v rámci akce COOL ART, zaměřené na současné talentované české a slovenské umělce. V současnosti se věnuje nejen malbě a kresbě, ale také digitální tvorbě. Prioritou je pro ni vždy originální provedení. Jak sama říká, do každého obrazu vždy vkládá kus sebe sama. Často ve svých dílech zachycuje rozličné emoce. Také v nich bývá obvykle ukryto více, než se na první pohled může zdát. Na závěr citát samotné autorky: „Plátno farebnejším každým štetca ťahom sa stáva, to duša umelecká tu farbu dodáva.“

92562. Dolu ulicou
Dražba ukončena:12.04.2023 20:10:49
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč