Max Švabinský - Zlatý večer

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Dřevoryt, 55x42 cm. Signováno vpravo dole tužkou M.Švabinský. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Papír mírně poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
35749. Zlatý večer
Dražba ukončena:16.10.2019 19:14:17
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (16.10.2019 19:09:16) 1101
10 000 Kč 16.10.2019 19:09:17 1513
9 500 Kč limit (16.10.2019 19:06:54) 1101
9 000 Kč 16.10.2019 19:06:55 1513
8 500 Kč limit (16.10.2019 19:03:08) 1101
8 000 Kč limit (16.10.2019 19:03:07) 1513
7 000 Kč limit (16.10.2019 13:55:18) 1101
6 500 Kč limit (16.10.2019 13:55:17) 457
4 300 Kč 13.10.2019 13:32:30 457
4 200 Kč 12.10.2019 15:27:48 2385
4 100 Kč 11.10.2019 10:40:24 457
4 000 Kč 06.10.2019 11:55:43 2366
3 900 Kč 04.10.2019 17:33:27 457
3 800 Kč 04.10.2019 8:53:58 5111
3 700 Kč 02.10.2019 22:17:03 4681
3 600 Kč 29.09.2019 20:22:00 457
3 500 Kč limit (29.09.2019 20:21:59) 143
3 400 Kč limit (29.09.2019 20:21:51) 143
3 300 Kč limit (29.09.2019 20:21:50) 457
3 100 Kč limit (29.09.2019 20:21:46) 143
3 000 Kč limit (29.09.2019 20:21:45) 457
2 800 Kč limit (29.09.2019 20:21:37) 143
2 700 Kč limit (29.09.2019 20:21:36) 457
2 500 Kč limit (29.09.2019 20:21:33) 143
2 400 Kč limit (29.09.2019 20:21:32) 457
2 200 Kč limit (29.09.2019 20:21:28) 143
2 100 Kč limit (29.09.2019 20:21:27) 457
1 900 Kč limit (29.09.2019 20:21:23) 143
1 800 Kč limit (29.09.2019 20:21:22) 457
1 600 Kč limit (29.09.2019 20:21:17) 143
1 500 Kč 29.09.2019 20:21:18 457
1 400 Kč limit (25.09.2019 18:42:57) 143
1 300 Kč 25.09.2019 18:42:58 5752
1 200 Kč limit (22.09.2019 23:00:59) 143
1 100 Kč 21.09.2019 20:16:55 457
1 000 Kč 21.09.2019 12:13:20 2117
900 Kč 20.09.2019 21:04:41 4681
800 Kč 20.09.2019 20:00:10 457