Max Švabinský - Zlatý večer

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Dřevořez, 57x44 cm, signováno vpravo dole Švabinský, rám, pasparta, zaskleno.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
15818. Zlatý večer
Dražba ukončena:25.01.2018 22:22:16
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč 25.01.2018 22:17:16 3254
19 000 Kč 25.01.2018 22:16:16 27
18 000 Kč 25.01.2018 22:13:50 3254
17 000 Kč 25.01.2018 22:12:28 27
16 000 Kč limit (25.01.2018 22:10:50) 3254
16 000 Kč 25.01.2018 22:10:51 27
15 000 Kč 25.01.2018 22:04:25 3254
14 000 Kč 25.01.2018 22:01:23 27
13 000 Kč 25.01.2018 21:58:12 3254
12 000 Kč 25.01.2018 21:57:02 27
11 000 Kč limit (25.01.2018 21:53:49) 3254
11 000 Kč 25.01.2018 21:53:50 27
10 000 Kč 25.01.2018 21:51:41 3254
9 500 Kč 25.01.2018 21:51:03 27
9 000 Kč limit (25.01.2018 21:48:19) 3254
9 000 Kč 25.01.2018 21:48:20 27
8 500 Kč 25.01.2018 21:47:23 3254
8 000 Kč 25.01.2018 21:46:47 27
7 500 Kč 25.01.2018 21:39:08 3254
7 000 Kč limit (25.01.2018 21:17:58) 238
6 500 Kč 25.01.2018 21:17:59 582
6 000 Kč limit (25.01.2018 17:41:47) 238
5 500 Kč limit (25.01.2018 17:40:14) 2366
5 000 Kč limit (25.01.2018 17:40:13) 3491
4 600 Kč limit (25.01.2018 17:39:56) 2366
4 500 Kč limit (25.01.2018 17:39:55) 3491
4 200 Kč limit (24.01.2018 19:18:14) 2366
4 100 Kč limit (24.01.2018 19:18:13) 104
3 600 Kč limit (24.01.2018 18:52:42) 104
3 500 Kč limit (24.01.2018 18:52:41) 238
3 200 Kč limit (24.01.2018 17:25:04) 238
3 100 Kč 24.01.2018 17:25:05 3251
3 000 Kč limit (24.01.2018 17:24:57) 238
2 900 Kč 24.01.2018 17:24:58 3251
2 800 Kč limit (24.01.2018 17:24:38) 238
2 700 Kč 24.01.2018 17:24:39 3251
2 600 Kč limit (24.01.2018 17:24:29) 238
2 500 Kč 24.01.2018 17:24:30 3251
2 400 Kč limit (24.01.2018 17:24:21) 238
2 300 Kč 24.01.2018 17:24:22 3251
2 200 Kč limit (21.01.2018 17:37:03) 238
2 100 Kč 20.01.2018 7:48:28 3182
2 000 Kč 16.01.2018 21:20:56 3387
1 900 Kč 14.01.2018 11:11:34 804
1 800 Kč 11.01.2018 17:09:00 2309
1 700 Kč 10.01.2018 21:44:50 238
1 600 Kč 09.01.2018 15:28:35 1455
1 500 Kč 25.12.2017 13:28:24 1513
1 400 Kč limit (25.12.2017 9:30:23) 804
1 300 Kč 25.12.2017 9:30:24 1513
1 200 Kč limit (25.12.2017 9:29:16) 804
1 100 Kč 25.12.2017 9:29:17 1513
1 000 Kč limit (25.12.2017 0:45:49) 804
900 Kč 25.12.2017 0:45:50 238
800 Kč limit (24.12.2017 11:48:16) 804
700 Kč 23.12.2017 23:37:26 1513
600 Kč 21.12.2017 19:44:52 849