Max Švabinský - Zápas tygrů

Detail položky

Detail položky

Suchá jehla na ručním papíře 7/43, 33,5x27,5 cm. Signováno tužkou vpravo dole M. Švabinský. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Papír v krajích mimo tiskovou plochu mírně poškozen.

Nejdelší strana: 42 cm

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
108234. Zápas tygrů
Dražba ukončena:31.01.2024 20:09:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
17 000 Kč 13.01.2024 13:36:44 4175
16 000 Kč limit (13.01.2024 13:36:36) 3736
16 000 Kč 13.01.2024 13:36:37 4175
15 000 Kč limit (12.01.2024 22:13:20) 3736
14 000 Kč limit (12.01.2024 22:13:13) 4175
14 000 Kč limit (12.01.2024 22:13:14) 3736
12 000 Kč 10.01.2024 13:44:20 4175
11 000 Kč 09.01.2024 12:24:20 10466
10 000 Kč limit (09.01.2024 12:24:16) 4175
10 000 Kč 09.01.2024 12:24:17 10466
9 500 Kč limit (09.01.2024 12:24:12) 4175
9 000 Kč 09.01.2024 12:24:13 10466
8 500 Kč limit (09.01.2024 12:24:06) 4175
8 000 Kč 09.01.2024 12:24:07 10466
7 500 Kč limit (09.01.2024 12:24:01) 4175
7 000 Kč 09.01.2024 12:24:02 10466
6 500 Kč 09.01.2024 11:43:28 4175
6 000 Kč 09.01.2024 7:32:35 10466
5 500 Kč limit (09.01.2024 7:32:25) 3736
5 500 Kč 09.01.2024 7:32:26 10466
5 000 Kč limit (08.01.2024 21:45:04) 3736
4 900 Kč 06.01.2024 12:57:36 10466
4 800 Kč limit (06.01.2024 12:57:31) 3736
4 800 Kč 06.01.2024 12:57:32 10466
4 700 Kč limit (05.01.2024 21:23:53) 3736
4 600 Kč 04.01.2024 11:26:04 10466
4 500 Kč limit (04.01.2024 11:25:59) 3736
4 500 Kč 04.01.2024 11:26:00 10466
4 400 Kč limit (03.01.2024 22:21:14) 3736
4 300 Kč 03.01.2024 8:12:43 10466
4 200 Kč limit (03.01.2024 8:12:25) 3736
4 200 Kč 03.01.2024 8:12:26 10466
4 100 Kč limit (02.01.2024 21:04:34) 3736
4 000 Kč 02.01.2024 11:53:07 10466
3 900 Kč 01.01.2024 23:35:17 3736
3 800 Kč 01.01.2024 12:05:27 10466
3 700 Kč 31.12.2023 22:01:03 3736
3 600 Kč 31.12.2023 11:58:44 10466
3 500 Kč 30.12.2023 23:29:34 3736
3 400 Kč 29.12.2023 10:50:55 10466
3 300 Kč 28.12.2023 15:36:19 582
3 200 Kč 25.12.2023 18:39:25 10466
3 100 Kč 24.12.2023 23:45:30 14364
3 000 Kč 21.12.2023 10:48:24 10466