Max Švabinský - Víla

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 41x62 cm. Signováno vle vo dole M. Švabinský. Rám, sklo. 

Pozn. Papír mírně poškozen. Rám mírně poškozen. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
89591. Víla
Dražba ukončena:22.02.2023 21:10:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:23 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
23 000 Kč 20.02.2023 13:25:03 4175
22 000 Kč 19.02.2023 7:59:48 6810
21 000 Kč limit (19.02.2023 7:58:59) 4175
20 000 Kč 19.02.2023 7:59:00 6810
19 000 Kč limit (19.02.2023 7:58:47) 4175
18 000 Kč 19.02.2023 7:58:48 6810
17 000 Kč limit (19.02.2023 7:58:20) 4175
16 000 Kč 19.02.2023 7:58:21 6810
15 000 Kč limit (19.02.2023 7:57:47) 4175
14 000 Kč 19.02.2023 7:57:48 6810
13 000 Kč limit (03.02.2023 16:19:08) 4175
12 000 Kč 01.02.2023 14:45:19 6810
11 000 Kč limit (01.02.2023 14:44:52) 4175
11 000 Kč limit (01.02.2023 14:44:53) 6810
5 500 Kč limit (30.01.2023 5:58:25) 4175
5 000 Kč 30.01.2023 5:58:26 1534
4 900 Kč limit (30.01.2023 5:58:21) 4175
4 800 Kč 30.01.2023 5:58:22 1534
4 700 Kč limit (30.01.2023 5:58:16) 4175
4 600 Kč 30.01.2023 5:58:17 1534
4 500 Kč limit (30.01.2023 5:58:11) 4175
4 400 Kč 30.01.2023 5:58:12 1534
4 300 Kč limit (30.01.2023 1:13:20) 4175
4 200 Kč 30.01.2023 1:13:21 238
4 100 Kč 29.01.2023 17:26:40 4175
4 000 Kč limit (29.01.2023 17:26:35) 5420
4 000 Kč 29.01.2023 17:26:36 4175
3 900 Kč limit (29.01.2023 17:26:29) 5420
3 800 Kč 29.01.2023 17:26:30 4175
3 700 Kč limit (29.01.2023 17:26:23) 5420
3 600 Kč 29.01.2023 17:26:24 4175
3 500 Kč limit (28.01.2023 17:56:43) 5420
3 400 Kč 28.01.2023 17:56:44 9420
3 300 Kč limit (28.01.2023 14:01:50) 5420
3 200 Kč 28.01.2023 14:01:51 1534
3 100 Kč limit (28.01.2023 14:01:45) 5420
3 000 Kč 28.01.2023 14:01:46 1534
2 900 Kč limit (28.01.2023 14:01:40) 5420
2 800 Kč 28.01.2023 14:01:41 1534
2 700 Kč limit (27.01.2023 20:45:06) 5420
2 600 Kč 27.01.2023 20:45:07 1534
2 500 Kč limit (27.01.2023 20:45:02) 5420
2 400 Kč 27.01.2023 20:45:03 1534
2 300 Kč limit (27.01.2023 20:44:59) 5420
2 200 Kč 27.01.2023 20:45:00 1534
2 100 Kč limit (27.01.2023 20:44:54) 5420
2 000 Kč 27.01.2023 20:44:55 1534
1 900 Kč limit (27.01.2023 20:44:51) 5420
1 800 Kč 27.01.2023 20:44:52 1534
1 700 Kč limit (27.01.2023 20:44:47) 5420
1 600 Kč 27.01.2023 20:44:48 1534
1 500 Kč limit (27.01.2023 20:44:42) 5420
1 400 Kč 27.01.2023 20:44:43 1534
1 300 Kč limit (27.01.2023 15:54:05) 5420
1 200 Kč 27.01.2023 15:54:06 1534
1 100 Kč limit (27.01.2023 14:38:25) 5420
1 000 Kč 27.01.2023 12:00:24 2533