Max Švabinský - V lese

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Mezzotinta, 55x41 cm, signováno vpravo dole M. Švabinský, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Papír poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
9915. V lese
Dražba ukončena:26.04.2017 19:51:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
17 000 Kč 26.04.2017 19:46:46 39
16 000 Kč limit (26.04.2017 19:46:17) 2385
15 000 Kč 26.04.2017 19:46:18 39
14 000 Kč limit (26.04.2017 18:12:43) 2385
13 000 Kč limit (26.04.2017 18:12:42) 30
11 000 Kč limit (25.04.2017 22:17:50) 30
10 000 Kč 25.04.2017 22:17:51 852
9 500 Kč limit (25.04.2017 22:17:45) 30
9 000 Kč 25.04.2017 22:17:46 852
8 500 Kč limit (25.04.2017 12:11:20) 30
8 000 Kč 20.04.2017 14:40:49 2655
7 500 Kč 20.04.2017 0:57:14 852
7 000 Kč 19.04.2017 15:31:04 2655
6 500 Kč limit (16.04.2017 15:24:32) 852
6 000 Kč 16.04.2017 15:24:33 1101
5 500 Kč limit (13.04.2017 13:05:54) 852
5 000 Kč 13.04.2017 13:05:55 61
4 900 Kč limit (08.04.2017 18:37:23) 852
4 800 Kč 08.04.2017 18:37:24 61
4 700 Kč limit (08.04.2017 18:37:08) 852
4 600 Kč 08.04.2017 18:37:09 61
4 500 Kč limit (07.04.2017 18:56:31) 852
4 400 Kč limit (07.04.2017 18:56:30) 61
3 700 Kč limit (07.04.2017 18:56:08) 61
3 600 Kč 07.04.2017 18:56:09 852
3 500 Kč limit (06.04.2017 22:12:40) 61
3 400 Kč limit (06.04.2017 22:12:12) 852
3 400 Kč limit (06.04.2017 22:12:39) 852
3 300 Kč limit (06.04.2017 22:12:11) 61
2 300 Kč limit (06.04.2017 22:11:53) 852
2 200 Kč 06.04.2017 22:11:54 61
2 100 Kč limit (06.04.2017 22:11:47) 852
2 000 Kč 06.04.2017 22:11:48 61
1 900 Kč limit (02.04.2017 14:47:11) 852
1 800 Kč 02.04.2017 14:47:12 61
1 700 Kč limit (02.04.2017 14:46:41) 852
1 600 Kč 02.04.2017 14:46:42 61
1 500 Kč limit (01.04.2017 18:59:07) 852
1 400 Kč 01.04.2017 18:59:08 627
1 300 Kč limit (01.04.2017 11:37:12) 852
1 200 Kč 01.04.2017 11:37:13 2378
1 100 Kč limit (31.03.2017 23:21:51) 852
1 000 Kč 31.03.2017 18:28:28 61