Max Švabinský - U stavu

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 58x67 cm. Signováno vpravo dole tužkou M. Švabinský. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
52516. U stavu
Dražba ukončena:12.11.2020 21:17:21
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 12.11.2020 21:12:21 69
8 500 Kč 12.11.2020 21:08:03 143
8 000 Kč 12.11.2020 21:03:27 69
7 500 Kč 12.11.2020 21:01:55 646
7 000 Kč 12.11.2020 21:00:33 69
6 500 Kč 12.11.2020 20:59:40 2863
6 000 Kč 12.11.2020 20:55:10 69
5 500 Kč limit (12.11.2020 20:54:55) 646
5 000 Kč 12.11.2020 20:54:56 69
4 900 Kč limit (12.11.2020 20:54:47) 646
4 800 Kč 12.11.2020 20:54:48 69
4 700 Kč limit (12.11.2020 20:54:39) 646
4 600 Kč 12.11.2020 20:54:40 69
4 500 Kč limit (12.11.2020 20:54:27) 646
4 400 Kč 12.11.2020 20:54:28 69
4 300 Kč limit (12.11.2020 20:54:17) 646
4 200 Kč 12.11.2020 20:54:18 69
4 100 Kč limit (12.11.2020 20:53:43) 646
4 000 Kč 12.11.2020 20:53:44 3251
3 900 Kč limit (12.11.2020 20:50:10) 646
3 800 Kč 12.11.2020 20:49:22 930
3 700 Kč 12.11.2020 20:47:31 646
3 600 Kč limit (12.11.2020 20:47:20) 2863
3 500 Kč 12.11.2020 20:47:21 646
3 400 Kč limit (12.11.2020 20:47:11) 2863
3 300 Kč 12.11.2020 20:47:12 646
3 200 Kč limit (12.11.2020 20:47:05) 2863
3 100 Kč 12.11.2020 20:45:48 930
3 000 Kč 12.11.2020 20:41:38 71
2 900 Kč 12.11.2020 20:25:46 930
2 800 Kč 12.11.2020 18:24:36 3251
2 700 Kč limit (12.11.2020 17:20:48) 104
2 700 Kč 12.11.2020 17:20:49 3251
2 600 Kč limit (12.11.2020 17:03:13) 104
2 500 Kč 12.11.2020 14:14:08 3251
2 400 Kč 12.11.2020 10:59:59 1074
2 300 Kč 11.11.2020 9:44:35 3251
2 200 Kč 10.11.2020 14:57:11 1074
2 100 Kč 08.11.2020 14:29:58 3251
2 000 Kč 05.11.2020 21:16:12 44
1 900 Kč 01.11.2020 11:34:30 3251
1 800 Kč limit (01.11.2020 11:34:21) 2812
1 800 Kč 01.11.2020 11:34:22 3251
1 700 Kč limit (01.11.2020 11:34:14) 2812
1 600 Kč 01.11.2020 11:34:15 3251
1 500 Kč limit (01.11.2020 11:34:08) 2812
1 400 Kč 01.11.2020 11:34:09 3251
1 300 Kč limit (30.10.2020 18:03:39) 2812
1 200 Kč limit (29.10.2020 22:54:14) 2844
1 100 Kč 29.10.2020 22:54:15 4681
1 000 Kč limit (26.10.2020 9:50:58) 2844