Max Švabinský - Splynutí duší

Detail položky

Detail položky

Heliogravura, 40x30 cm. Signováno vpravo dole v tisku M. Švabinský. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám i papír mírně poškozen.

Pozn.: Dobový zdobený rám.

Nejdelší strana: 52 cm

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
73473. Splynutí duší
Dražba ukončena:16.03.2022 21:31:11
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 500 Kč limit (16.03.2022 21:27:34) 1513
4 400 Kč 16.03.2022 21:26:00 9973
4 300 Kč 16.03.2022 21:23:42 1513
4 200 Kč 16.03.2022 21:22:36 9973
4 100 Kč 16.03.2022 21:21:05 1513
4 000 Kč limit (16.03.2022 21:21:04) 9973
3 900 Kč limit (16.03.2022 21:19:29) 9973
3 800 Kč limit (16.03.2022 21:19:28) 1513
3 600 Kč limit (16.03.2022 21:18:21) 1513
3 500 Kč limit (16.03.2022 21:18:20) 9973
3 200 Kč limit (16.03.2022 21:16:49) 1513
3 100 Kč 16.03.2022 21:15:16 9973
3 000 Kč limit (16.03.2022 21:14:08) 1513
3 000 Kč 16.03.2022 21:14:09 9973
2 900 Kč limit (16.03.2022 21:14:01) 1513
2 800 Kč 16.03.2022 21:14:02 9973
2 700 Kč limit (16.03.2022 21:13:44) 1513
2 600 Kč 16.03.2022 21:13:45 9973
2 500 Kč limit (16.03.2022 21:12:15) 1513
2 400 Kč 16.03.2022 21:10:46 9973
2 300 Kč 16.03.2022 21:09:23 1513
2 200 Kč 16.03.2022 21:07:15 9973
2 100 Kč 16.03.2022 21:01:31 7315
2 000 Kč limit (16.03.2022 21:01:04) 2844
1 900 Kč 16.03.2022 21:01:05 7315
1 800 Kč limit (16.03.2022 20:48:02) 2844
1 700 Kč 16.03.2022 20:48:03 457
1 600 Kč 16.03.2022 19:43:20 2844
1 500 Kč 16.03.2022 18:50:55 582
1 400 Kč 14.03.2022 15:58:00 457
1 300 Kč 13.03.2022 22:24:26 3736
1 200 Kč 05.03.2022 16:48:23 9642
1 100 Kč 25.02.2022 4:47:36 238
1 000 Kč 20.02.2022 0:09:45 3736
900 Kč 16.02.2022 22:45:36 5255
800 Kč 14.02.2022 9:55:28 6810
700 Kč 13.02.2022 20:48:22 3736
600 Kč 10.02.2022 19:10:10 2844
500 Kč 10.02.2022 17:40:37 1488