Max Švabinský - Splynutí duší

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Heliogravura, 42,5x28 cm. Signováno vpravo dole M.Švabinský. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
38702. Splynutí duší
Dražba ukončena:11.12.2019 22:16:38
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč 11.12.2019 22:11:38 6029
13 000 Kč 11.12.2019 22:09:35 6109
12 000 Kč 11.12.2019 22:04:57 6029
11 000 Kč 11.12.2019 22:00:41 6109
10 000 Kč 11.12.2019 21:59:20 6029
9 500 Kč 11.12.2019 21:55:04 6109
9 000 Kč 11.12.2019 21:51:49 6029
8 500 Kč 11.12.2019 21:47:28 6192
8 000 Kč 11.12.2019 21:44:08 6029
7 500 Kč 11.12.2019 21:43:15 6192
7 000 Kč 11.12.2019 21:39:56 6029
6 500 Kč 11.12.2019 21:39:00 6192
6 000 Kč 11.12.2019 21:38:01 6029
5 500 Kč limit (11.12.2019 21:37:00) 6192
5 000 Kč 11.12.2019 21:37:01 4766
4 900 Kč limit (11.12.2019 21:36:13) 6192
4 800 Kč 11.12.2019 21:36:14 4766
4 700 Kč limit (11.12.2019 21:34:47) 6192
4 600 Kč 11.12.2019 21:34:48 6293
4 500 Kč limit (11.12.2019 21:34:33) 6192
4 400 Kč limit (11.12.2019 21:34:32) 6293
4 200 Kč 11.12.2019 21:34:08 6192
4 100 Kč 11.12.2019 21:33:40 4766
4 000 Kč 11.12.2019 21:32:14 6029
3 900 Kč 11.12.2019 21:31:11 4766
3 800 Kč limit (11.12.2019 21:30:53) 6192
3 800 Kč 11.12.2019 21:30:54 4766
3 700 Kč limit (11.12.2019 21:30:36) 6192
3 600 Kč 11.12.2019 21:30:37 4766
3 500 Kč limit (11.12.2019 21:30:15) 6192
3 400 Kč 11.12.2019 21:30:16 4766
3 300 Kč limit (11.12.2019 21:29:58) 6192
3 200 Kč 11.12.2019 21:29:59 4766
3 100 Kč limit (11.12.2019 21:29:38) 6192
3 000 Kč 11.12.2019 21:29:39 4766
2 900 Kč limit (11.12.2019 21:29:28) 6192
2 800 Kč 11.12.2019 21:29:29 4766
2 700 Kč limit (11.12.2019 21:29:17) 6192
2 600 Kč 11.12.2019 21:29:18 4766
2 500 Kč limit (11.12.2019 21:29:04) 6192
2 400 Kč 11.12.2019 21:29:05 4766
2 300 Kč limit (11.12.2019 21:22:17) 6192
2 200 Kč 11.12.2019 21:22:18 6347
2 100 Kč 11.12.2019 21:01:27 6192
2 000 Kč limit (11.12.2019 21:01:20) 741
1 900 Kč 11.12.2019 21:01:21 6192
1 800 Kč 11.12.2019 20:37:41 741
1 700 Kč 11.12.2019 18:28:36 3944
1 600 Kč 08.12.2019 16:15:31 741
1 500 Kč 07.12.2019 13:23:32 5325
1 400 Kč 06.12.2019 6:40:38 6109
1 300 Kč 05.12.2019 7:49:55 5325
1 200 Kč 04.12.2019 23:41:40 6296
1 100 Kč 04.12.2019 17:30:01 61
1 000 Kč 04.12.2019 12:30:51 5325
900 Kč 01.12.2019 19:58:01 5520
800 Kč 30.11.2019 11:51:14 238
700 Kč 29.11.2019 20:29:30 741