Max Švabinský - Soubor 2 prací

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie 17x11 cm a 18x12 cm. Obě signovány vpravo dole M. Švabinský. Paspartovány, zaskleny.

Pozn.: Mírně poškozeno.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
55245. Soubor 2 prací
Dražba ukončena:13.01.2021 21:24:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (13.01.2021 20:11:07) 143
5 500 Kč 13.01.2021 20:11:08 3736
5 000 Kč limit (13.01.2021 20:10:51) 143
4 900 Kč 13.01.2021 20:10:52 3736
4 800 Kč limit (13.01.2021 20:10:45) 143
4 700 Kč 13.01.2021 20:10:46 3736
4 600 Kč limit (13.01.2021 20:10:40) 143
4 500 Kč 13.01.2021 20:10:41 3736
4 400 Kč limit (13.01.2021 20:10:35) 143
4 300 Kč 13.01.2021 20:10:36 3736
4 200 Kč limit (13.01.2021 20:10:26) 143
4 100 Kč limit (13.01.2021 20:10:25) 3736
3 900 Kč limit (13.01.2021 20:10:20) 143
3 800 Kč 13.01.2021 20:10:21 3736
3 700 Kč limit (01.01.2021 19:57:22) 143
3 600 Kč limit (01.01.2021 19:57:21) 3736
3 400 Kč limit (01.01.2021 19:57:15) 143
3 300 Kč limit (01.01.2021 19:57:14) 3736
3 100 Kč limit (01.01.2021 19:57:10) 143
3 000 Kč limit (01.01.2021 19:57:09) 3736
2 800 Kč limit (01.01.2021 19:57:03) 143
2 700 Kč limit (01.01.2021 19:57:02) 3736
2 500 Kč limit (01.01.2021 19:56:56) 143
2 400 Kč limit (01.01.2021 19:56:55) 3736
2 200 Kč limit (01.01.2021 19:56:51) 143
2 100 Kč limit (01.01.2021 19:56:50) 3736
1 900 Kč limit (01.01.2021 19:56:46) 143
1 800 Kč limit (01.01.2021 19:56:45) 3736
1 600 Kč limit (01.01.2021 19:56:39) 143
1 500 Kč limit (01.01.2021 19:56:38) 3736
1 300 Kč limit (01.01.2021 19:56:32) 143
1 200 Kč 01.01.2021 19:56:33 3736
1 100 Kč limit (01.01.2021 19:56:27) 143
1 000 Kč 01.01.2021 19:56:28 3736
900 Kč limit (01.01.2021 19:56:22) 143
800 Kč 01.01.2021 19:56:23 3736
700 Kč limit (26.12.2020 0:38:55) 143
600 Kč 26.12.2020 0:38:56 5712
500 Kč limit (25.12.2020 1:42:34) 143