Max Švabinský - Skály

Detail položky

Detail položky

Kresba, 23x33 cm. Signováno vpravo dole M. Švabinský 24. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
59895. Skály
Dražba ukončena:26.05.2021 21:41:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 26.05.2021 0:27:22 3776
6 000 Kč limit (20.05.2021 20:28:59) 3383
6 000 Kč 20.05.2021 20:29:00 5712
5 500 Kč limit (19.05.2021 23:48:25) 3383
5 000 Kč 19.05.2021 23:48:26 8467
4 900 Kč limit (18.05.2021 4:55:52) 3383
4 800 Kč limit (18.05.2021 4:55:51) 8520
3 600 Kč limit (18.05.2021 4:55:38) 3383
3 500 Kč 18.05.2021 4:55:39 8520
3 400 Kč limit (17.05.2021 23:22:17) 3383
3 300 Kč 17.05.2021 23:22:18 3776
3 200 Kč 09.05.2021 7:39:32 3383
3 100 Kč 06.05.2021 17:11:12 1534
3 000 Kč limit (06.05.2021 17:11:08) 143
2 900 Kč 06.05.2021 17:11:09 1534
2 800 Kč limit (06.05.2021 17:11:05) 143
2 700 Kč 06.05.2021 17:11:06 1534
2 600 Kč limit (06.05.2021 17:11:01) 143
2 500 Kč 06.05.2021 17:11:02 1534
2 400 Kč limit (06.05.2021 17:10:58) 143
2 300 Kč 06.05.2021 17:10:59 1534
2 200 Kč limit (06.05.2021 17:10:54) 143
2 100 Kč 06.05.2021 17:10:55 1534
2 000 Kč limit (06.05.2021 17:10:51) 143
1 900 Kč 06.05.2021 17:10:52 1534
1 800 Kč limit (06.05.2021 17:10:47) 143
1 700 Kč 06.05.2021 17:10:48 1534
1 600 Kč limit (06.05.2021 17:10:44) 143
1 500 Kč 06.05.2021 17:10:45 1534
1 400 Kč limit (06.05.2021 11:20:22) 143
1 300 Kč 02.05.2021 13:05:14 2880
1 200 Kč 01.05.2021 21:59:19 8042
1 100 Kč 01.05.2021 18:21:41 1534
1 000 Kč 01.05.2021 10:18:04 8634
900 Kč 01.05.2021 0:08:40 3912
800 Kč 30.04.2021 9:13:22 8042
700 Kč 30.04.2021 9:01:41 2880
600 Kč 30.04.2021 7:31:54 831
500 Kč 30.04.2021 7:29:17 6810