Max Švabinský - Rybář u prosluněného jezera

Litografie, 30x35 cm. Signováno vpravo dole tužkou M. Švabinský. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

72309. Rybář u prosluněného jezera
Zbývá:22 dnů, 2 hodin
Konec dražby:09.02.2022 20:05:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 200 Kč