Max Švabinský - Rajská sonáta

Detail položky

Detail položky

Dřevoryt, 50x33 cm. Monogramováno vpravo dole v tisku ŠM. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 70 cm

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
99496. Rajská sonáta
Dražba ukončena:23.07.2023 20:41:51
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:9 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 000 Kč 23.07.2023 20:38:51 13380
8 500 Kč 23.07.2023 20:37:14 13177
8 000 Kč 23.07.2023 20:34:32 13380
7 500 Kč 23.07.2023 20:33:37 13177
7 000 Kč 23.07.2023 20:31:02 13380
6 500 Kč 23.07.2023 20:30:09 13177
6 000 Kč 23.07.2023 20:27:56 13380
5 500 Kč limit (23.07.2023 20:27:20) 13177
5 000 Kč 23.07.2023 20:27:21 13380
4 900 Kč limit (23.07.2023 20:27:12) 13177
4 800 Kč 23.07.2023 20:27:13 13380
4 700 Kč limit (23.07.2023 20:27:02) 13177
4 600 Kč 23.07.2023 20:27:03 13380
4 500 Kč limit (23.07.2023 20:26:53) 13177
4 400 Kč 23.07.2023 20:26:54 13380
4 300 Kč limit (23.07.2023 20:26:45) 13177
4 200 Kč 23.07.2023 20:26:46 13380
4 100 Kč limit (23.07.2023 20:26:25) 13177
4 000 Kč 23.07.2023 20:26:26 13380
3 900 Kč limit (23.07.2023 20:26:14) 13177
3 800 Kč 23.07.2023 20:26:15 13380
3 700 Kč limit (23.07.2023 20:25:46) 13177
3 600 Kč 23.07.2023 20:25:14 13380
3 500 Kč limit (23.07.2023 20:25:04) 13177
3 500 Kč 23.07.2023 20:25:05 13380
3 400 Kč limit (23.07.2023 20:24:56) 13177
3 300 Kč 23.07.2023 20:24:57 13380
3 200 Kč limit (23.07.2023 20:24:46) 13177
3 100 Kč 23.07.2023 20:24:47 13380
3 000 Kč limit (23.07.2023 20:24:36) 13177
2 900 Kč 23.07.2023 20:24:37 13380
2 800 Kč limit (23.07.2023 20:24:29) 13177
2 700 Kč 23.07.2023 20:24:30 13380
2 600 Kč limit (23.07.2023 20:24:10) 13177
2 500 Kč 23.07.2023 20:24:11 13380
2 400 Kč limit (23.07.2023 20:24:00) 13177
2 300 Kč 23.07.2023 20:24:01 13380
2 200 Kč limit (23.07.2023 20:23:19) 13177
2 100 Kč 23.07.2023 20:23:20 13380
2 000 Kč limit (23.07.2023 20:23:10) 13177
1 900 Kč 23.07.2023 20:23:11 13380
1 800 Kč limit (23.07.2023 20:22:25) 13177
1 700 Kč 23.07.2023 20:22:20 256
1 600 Kč 23.07.2023 20:21:57 13177
1 500 Kč 23.07.2023 20:21:42 13380
1 400 Kč limit (23.07.2023 20:21:33) 1252
1 300 Kč 23.07.2023 20:21:34 13380
1 200 Kč 23.07.2023 20:17:23 1252
1 100 Kč 22.07.2023 22:29:32 13380
1 000 Kč 22.07.2023 16:48:48 12202
900 Kč 20.07.2023 16:24:20 1252
800 Kč limit (20.07.2023 16:24:10) 12293
800 Kč 20.07.2023 16:24:11 1252
700 Kč limit (18.07.2023 14:16:46) 12293
600 Kč 15.07.2023 3:26:56 13193
500 Kč 14.07.2023 10:43:26 2985