Max Švabinský - Portrét muže

Litografie, 17x12 cm. Signováno vpravo dole M. Švabinský. Pasparta.

Pozn.: Pasparta mírně zašpiněna.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

22035. Portrét muže
Dražba ukončena:20.09.2018 19:30:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč limit (20.09.2018 19:02:10) 3762
500 Kč 15.09.2018 10:02:25 849