Max Švabinský - Odvrácený dívčí akt

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 25x25 cm. Signováno vpravo dole Švabinský. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
19850. Odvrácený dívčí akt
Dražba ukončena:26.04.2018 19:29:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (26.04.2018 18:59:07) 1074
5 500 Kč 26.04.2018 18:59:08 3951
5 000 Kč limit (26.04.2018 18:56:02) 1074
4 900 Kč 26.04.2018 18:56:03 3951
4 800 Kč limit (26.04.2018 18:55:57) 1074
4 700 Kč 26.04.2018 18:55:58 3951
4 600 Kč limit (26.04.2018 18:55:20) 1074
4 500 Kč 26.04.2018 18:55:21 3951
4 400 Kč limit (26.04.2018 18:53:13) 1074
4 300 Kč 26.04.2018 18:53:14 3951
4 200 Kč limit (26.04.2018 11:41:25) 1074
4 100 Kč 25.04.2018 18:05:55 741
4 000 Kč limit (25.04.2018 18:05:46) 2655
4 000 Kč 25.04.2018 18:05:47 741
3 900 Kč limit (25.04.2018 8:21:17) 2655
3 800 Kč limit (25.04.2018 8:21:16) 741
3 700 Kč limit (25.04.2018 8:20:54) 741
3 600 Kč 25.04.2018 8:20:55 2655
3 500 Kč limit (24.04.2018 23:28:54) 741
3 400 Kč 15.04.2018 18:02:07 3788
3 300 Kč limit (15.04.2018 18:02:02) 741
3 200 Kč 15.04.2018 18:02:03 3788
3 100 Kč limit (15.04.2018 18:01:58) 741
3 000 Kč 15.04.2018 18:01:59 3788
2 900 Kč limit (15.04.2018 16:27:23) 741
2 800 Kč 11.04.2018 23:55:12 329
2 700 Kč 11.04.2018 9:14:17 148
2 600 Kč 10.04.2018 21:06:26 817
2 500 Kč 10.04.2018 18:11:08 148
2 400 Kč 09.04.2018 20:34:05 329
2 300 Kč limit (09.04.2018 20:30:44) 741
2 200 Kč 09.04.2018 20:30:45 329
2 100 Kč limit (09.04.2018 18:56:48) 741
2 000 Kč 09.04.2018 18:56:49 148
1 900 Kč limit (09.04.2018 18:56:38) 741
1 800 Kč 09.04.2018 18:56:39 148
1 700 Kč limit (09.04.2018 18:21:06) 741
1 600 Kč 08.04.2018 21:58:52 2051
1 500 Kč 06.04.2018 14:09:13 329
1 400 Kč 05.04.2018 19:56:19 148
1 300 Kč 01.04.2018 15:06:36 329
1 200 Kč 01.04.2018 14:52:20 61
1 100 Kč 01.04.2018 14:38:09 3788
1 000 Kč limit (01.04.2018 0:39:24) 3773
1 000 Kč limit (01.04.2018 14:38:08) 3773
900 Kč 31.03.2018 12:01:17 2385
800 Kč 30.03.2018 18:06:58 329
700 Kč 30.03.2018 17:21:06 741
600 Kč 30.03.2018 0:16:24 61
500 Kč 29.03.2018 23:40:40 2533