Max Švabinský - Mladík v sokolském kroji

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika - kresba, 38x22 cm. Signováno vpravo dole M. Švabinský 36. Rám, pasparta, sklo. Dole studie sokolského kroje.

Pozn.: Papír poškozen. Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
58052. Mladík v sokolském kroji
Dražba ukončena:14.04.2021 20:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 000 Kč 14.04.2021 20:00:55 6056
3 900 Kč limit (14.04.2021 20:00:48) 3912
3 900 Kč 14.04.2021 20:00:49 6056
3 800 Kč limit (14.04.2021 20:00:41) 3912
3 700 Kč 14.04.2021 20:00:42 6056
3 600 Kč limit (14.04.2021 19:57:10) 3912
3 500 Kč limit (14.04.2021 19:56:35) 8489
3 400 Kč 14.04.2021 19:56:36 3912
3 300 Kč limit (14.04.2021 19:56:30) 8489
3 200 Kč 14.04.2021 19:56:31 3912
3 100 Kč limit (14.04.2021 19:55:40) 8489
3 000 Kč 14.04.2021 19:55:35 6056
2 900 Kč limit (14.04.2021 19:55:27) 8489
2 900 Kč 14.04.2021 19:55:28 6056
2 800 Kč limit (14.04.2021 19:55:09) 8489
2 700 Kč 14.04.2021 19:40:42 6056
2 600 Kč limit (14.04.2021 19:40:27) 6810
2 600 Kč 14.04.2021 19:40:28 6056
2 500 Kč limit (14.04.2021 19:40:20) 6810
2 400 Kč 14.04.2021 19:40:21 6056
2 300 Kč limit (14.04.2021 19:40:13) 6810
2 200 Kč 14.04.2021 19:40:14 6056
2 100 Kč limit (14.04.2021 19:40:07) 6810
2 000 Kč 14.04.2021 19:40:08 6056
1 900 Kč limit (14.04.2021 19:34:03) 6810
1 800 Kč 14.04.2021 19:34:04 3912
1 700 Kč limit (13.04.2021 9:32:15) 6810
1 600 Kč 30.03.2021 22:37:40 1855
1 500 Kč 29.03.2021 23:03:18 8467
1 400 Kč 23.03.2021 18:28:11 143
1 300 Kč 22.03.2021 12:41:37 651
1 200 Kč 22.03.2021 11:56:22 6810
1 100 Kč 20.03.2021 0:02:57 8467
1 000 Kč 18.03.2021 22:36:02 849