Max Švabinský - Mikoláš Aleš

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 31x28 cm. Signováno vlevo dole M. Švabinský 1908. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
302447. Mikoláš Aleš
Dražba ukončena:01.12.2019 20:04:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 01.12.2019 17:16:30 1212
7 000 Kč limit (01.12.2019 17:16:12) 5883
6 500 Kč 01.12.2019 17:16:13 1212
6 000 Kč 30.11.2019 18:32:12 5883
5 500 Kč limit (30.11.2019 18:32:03) 6092
5 500 Kč 30.11.2019 18:32:04 5883
5 000 Kč limit (30.11.2019 18:31:50) 6092
4 900 Kč 30.11.2019 18:31:51 5883
4 800 Kč limit (30.11.2019 18:31:40) 6092
4 700 Kč 30.11.2019 18:31:41 5883
4 600 Kč limit (30.11.2019 18:31:31) 6092
4 500 Kč 30.11.2019 18:31:32 5883
4 400 Kč limit (30.11.2019 18:31:24) 6092
4 300 Kč 30.11.2019 18:31:25 5883
4 200 Kč limit (30.11.2019 18:31:17) 6092
4 100 Kč 30.11.2019 18:31:18 5883
4 000 Kč limit (30.11.2019 18:31:10) 6092
3 900 Kč 30.11.2019 18:31:11 5883
3 800 Kč limit (30.11.2019 18:31:03) 6092
3 700 Kč 30.11.2019 18:31:04 5883
3 600 Kč limit (30.11.2019 18:30:56) 6092
3 500 Kč 30.11.2019 18:30:57 5883
3 400 Kč limit (30.11.2019 18:30:49) 6092
3 300 Kč 30.11.2019 18:30:50 5883
3 200 Kč limit (30.11.2019 18:30:42) 6092
3 100 Kč 30.11.2019 18:30:43 5883
3 000 Kč limit (30.11.2019 18:30:35) 6092
2 900 Kč 30.11.2019 18:30:36 5883
2 800 Kč limit (30.11.2019 18:30:28) 6092
2 700 Kč 30.11.2019 18:30:29 5883
2 600 Kč limit (30.11.2019 18:30:16) 6092
2 500 Kč 30.11.2019 18:30:17 5883
2 400 Kč limit (30.11.2019 18:30:03) 6092
2 300 Kč 30.11.2019 18:30:04 5883
2 200 Kč limit (30.11.2019 18:29:56) 6092
2 100 Kč 30.11.2019 18:29:57 5883
2 000 Kč limit (30.11.2019 18:29:47) 6092
1 900 Kč 30.11.2019 18:29:48 5883
1 800 Kč limit (30.11.2019 18:29:38) 6092
1 700 Kč 30.11.2019 18:29:39 5883
1 600 Kč limit (30.11.2019 18:29:26) 6092
1 500 Kč 30.11.2019 18:29:27 5883
1 400 Kč limit (30.11.2019 18:29:02) 6092
1 300 Kč 30.11.2019 18:29:03 5883
1 200 Kč limit (30.11.2019 18:28:41) 6092
1 100 Kč 30.11.2019 18:28:42 5883
1 000 Kč 30.11.2019 15:17:05 6092
900 Kč 28.11.2019 11:36:33 5883
800 Kč 27.11.2019 12:51:42 3476
700 Kč 26.11.2019 14:13:27 5883