Max Švabinský - Kytice růží

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 39x30 cm. Signováno vpravo dole M. Švabinský. Volný list.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
39218. Kytice růží
Dražba ukončena:15.01.2020 20:52:26
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 900 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 900 Kč 15.01.2020 20:47:26 6537
3 800 Kč limit (15.01.2020 20:42:54) 6002
3 800 Kč 15.01.2020 20:42:55 2385
3 700 Kč limit (15.01.2020 20:42:02) 6002
3 600 Kč 15.01.2020 20:38:01 6537
3 500 Kč limit (15.01.2020 20:33:47) 6002
3 500 Kč 15.01.2020 20:33:48 6537
3 400 Kč limit (15.01.2020 20:29:38) 6002
3 300 Kč 15.01.2020 20:25:51 2385
3 200 Kč limit (15.01.2020 20:25:42) 6002
3 100 Kč 15.01.2020 20:25:43 2385
3 000 Kč limit (15.01.2020 20:22:16) 6002
3 000 Kč 15.01.2020 20:22:17 766
2 900 Kč limit (15.01.2020 20:22:10) 6002
2 800 Kč 15.01.2020 20:22:11 766
2 700 Kč limit (15.01.2020 20:19:43) 6002
2 600 Kč 15.01.2020 20:16:29 708
2 500 Kč limit (15.01.2020 20:16:25) 6002
2 400 Kč 15.01.2020 20:16:26 708
2 300 Kč limit (15.01.2020 20:16:12) 6002
2 200 Kč 15.01.2020 20:16:08 6537
2 100 Kč 15.01.2020 20:12:13 708
2 000 Kč limit (15.01.2020 20:12:05) 6002
2 000 Kč 15.01.2020 20:12:06 708
1 900 Kč limit (15.01.2020 20:12:01) 6002
1 800 Kč 15.01.2020 20:12:02 708
1 700 Kč limit (15.01.2020 20:11:50) 6002
1 600 Kč limit (15.01.2020 20:11:49) 708
1 400 Kč limit (15.01.2020 20:11:29) 6002
1 300 Kč 15.01.2020 20:07:21 5083
1 200 Kč 15.01.2020 19:02:53 2385
1 100 Kč 15.01.2020 17:31:34 5838
1 000 Kč 15.01.2020 17:16:04 1003
900 Kč 26.12.2019 9:33:12 6388
800 Kč 22.12.2019 13:42:03 2245
700 Kč 21.12.2019 14:59:58 2863
600 Kč 19.12.2019 21:35:52 2051