Max Švabinský - Kytice růží

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 38x29 cm. Signováno vpravo dole tužkou M. Švabinský. Monogramováno vlevo dole ŠM 54. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Dílo bylo darováno prarodičům současné majitelky přímo autorem. Rám mírně poškozen. Pasparta mírně zaprášena.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
37264. Kytice růží
Dražba ukončena:13.11.2019 20:58:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč 31.10.2019 22:05:32 3866
5 500 Kč 30.10.2019 21:04:23 5879
5 000 Kč limit (30.10.2019 21:04:17) 5318
5 000 Kč 30.10.2019 21:04:18 5879
4 900 Kč limit (30.10.2019 21:04:09) 5318
4 800 Kč 30.10.2019 21:04:10 5879
4 700 Kč limit (20.10.2019 8:30:53) 5318
4 600 Kč 20.10.2019 8:30:54 5879
4 500 Kč limit (20.10.2019 8:30:50) 5318
4 400 Kč 20.10.2019 8:30:51 5879
4 300 Kč limit (20.10.2019 8:30:48) 5318
4 200 Kč 20.10.2019 8:30:49 5879
4 100 Kč limit (20.10.2019 8:30:46) 5318
4 000 Kč 20.10.2019 8:30:47 5879
3 900 Kč limit (20.10.2019 8:30:44) 5318
3 800 Kč 20.10.2019 8:30:45 5879
3 700 Kč limit (20.10.2019 8:30:42) 5318
3 600 Kč 20.10.2019 8:30:43 5879
3 500 Kč limit (20.10.2019 8:30:40) 5318
3 400 Kč 20.10.2019 8:30:41 5879
3 300 Kč limit (20.10.2019 8:30:37) 5318
3 200 Kč 20.10.2019 8:30:38 5879
3 100 Kč limit (20.10.2019 8:30:35) 5318
3 000 Kč 20.10.2019 8:30:36 5879
2 900 Kč limit (20.10.2019 8:30:32) 5318
2 800 Kč 20.10.2019 8:30:33 5879
2 700 Kč limit (20.10.2019 8:30:30) 5318
2 600 Kč 20.10.2019 8:30:31 5879
2 500 Kč limit (20.10.2019 8:30:27) 5318
2 400 Kč 20.10.2019 8:30:28 5879
2 300 Kč limit (20.10.2019 8:30:24) 5318
2 200 Kč 20.10.2019 8:30:25 5879
2 100 Kč limit (20.10.2019 8:30:18) 5318
2 000 Kč 20.10.2019 8:30:19 5879
1 900 Kč limit (20.10.2019 8:30:15) 5318
1 800 Kč 20.10.2019 8:30:16 5879
1 700 Kč limit (20.10.2019 8:30:03) 5318
1 600 Kč 20.10.2019 8:30:04 5879
1 500 Kč limit (18.10.2019 10:55:31) 5318
1 400 Kč 18.10.2019 10:55:32 6021
1 300 Kč limit (18.10.2019 10:55:25) 5318
1 200 Kč 18.10.2019 10:55:26 6021
1 100 Kč limit (18.10.2019 10:55:14) 5318
1 000 Kč 18.10.2019 10:55:15 6021
900 Kč limit (17.10.2019 19:51:41) 5318
800 Kč 17.10.2019 12:05:07 831