Max Švabinský - Kytice - SVU Mánes

Litografie, 40x30 cm. Signováno vpravo uprostřed v tisku ŠM 56. Signováno vpravo dole tužkou M.Švabinský.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

59469. Kytice - SVU Mánes
Dražba ukončena:12.05.2021 21:51:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč