Max Švabinský - Kniha, Max Švabinský: Albert Einstein, Thomas Mann, Sergej Prokofjev, Albert Schweitzer, Paul Valéry

Ruční papír a kartonový obal, 29x22 cm. Předmluva v pěti jazykových mutacích. Obsahuje 5 litografií signovaných Maxem Švabinským. Vydala Artia v roce 1959 jako novoroční tisk.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

39492. Kniha, Max Švabinský: Albert Einstein, Thomas Mann, Sergej Prokofjev, Albert Schweitzer, Paul Valéry
Dražba ukončena:16.01.2020 20:44:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 200 Kč