Max Švabinský

57995. Karel Kramář

popis: Litografie, 46x32 cm. Signováno vpravo dole v tisku M. Švabinský 1910 v Praze. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962,
Praha Student AVU (1891-1898), kde se učil u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. Ve svých grafických pracích se nechával inspirovat hlavně motivy figurálními a přírodními. V grafické tvorbě se nejvíce proslavil svými dřevoryty v letech 1900-1923 a litografiemi v období 1923-1933. Bylo uspořádáno mnoho samostatných i kolektivních výstav. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.:1904 Zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 3 hodin

konec dražby: 14.04.2021 19:00:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč