Max Švabinský - Josef Mánes

Detail položky

Detail položky

Dřevoryt, 54x38 cm. Monogramováno vpravo nahoře Š.M. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Mírně poškozeno.

Pozn.: První tisk zaslaný ke schválení Maxu Švabinskému i s jeho poznámkami.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
48627. Josef Mánes
Dražba ukončena:27.08.2020 20:00:35
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč limit (27.08.2020 19:55:34) 3762
5 000 Kč 27.08.2020 19:55:35 3147
4 900 Kč limit (27.08.2020 19:54:19) 3762
4 800 Kč 27.08.2020 19:54:20 3147
4 700 Kč limit (27.08.2020 19:51:57) 3762
4 600 Kč 27.08.2020 19:51:58 3147
4 500 Kč limit (27.08.2020 19:47:41) 3762
4 400 Kč 27.08.2020 19:47:42 3147
4 300 Kč limit (27.08.2020 19:47:34) 3762
4 200 Kč 27.08.2020 19:47:35 3147
4 100 Kč limit (27.08.2020 19:44:16) 3762
4 000 Kč 27.08.2020 19:44:17 3147
3 900 Kč limit (27.08.2020 19:43:33) 3762
3 800 Kč 27.08.2020 19:43:34 3147
3 700 Kč limit (27.08.2020 19:39:51) 3762
3 600 Kč 27.08.2020 19:39:52 3147
3 500 Kč limit (27.08.2020 14:12:18) 3762
3 400 Kč 27.08.2020 14:12:19 3147
3 300 Kč limit (27.08.2020 14:12:12) 3762
3 200 Kč 27.08.2020 14:12:13 3147
3 100 Kč limit (26.08.2020 20:24:54) 3762
3 000 Kč 26.08.2020 20:24:55 3147
2 900 Kč limit (26.08.2020 20:24:49) 3762
2 800 Kč 26.08.2020 20:24:50 3147
2 700 Kč limit (26.08.2020 20:24:45) 3762
2 600 Kč 26.08.2020 20:24:46 3147
2 500 Kč limit (26.08.2020 19:33:22) 3762
2 400 Kč 26.08.2020 19:33:23 3147
2 300 Kč limit (26.08.2020 19:33:16) 3762
2 200 Kč 26.08.2020 19:33:17 3147
2 100 Kč limit (26.08.2020 19:33:10) 3762
2 000 Kč limit (26.08.2020 19:33:09) 3147
1 700 Kč limit (26.08.2020 19:32:58) 3762
1 600 Kč 26.08.2020 19:32:59 3147
1 500 Kč limit (26.08.2020 19:32:54) 3762
1 400 Kč 26.08.2020 19:32:55 3147
1 300 Kč limit (26.08.2020 19:32:47) 3762
1 200 Kč 26.08.2020 19:32:48 3147
1 100 Kč limit (26.08.2020 19:27:20) 3762
1 000 Kč 24.08.2020 16:17:20 3147
900 Kč 23.08.2020 22:09:26 3157
800 Kč 15.08.2020 16:35:49 3147
700 Kč 14.08.2020 23:59:00 3776
600 Kč 14.08.2020 18:39:38 5327
500 Kč 11.08.2020 15:02:56 2114