Max Švabinský - Dívka a faun

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, 30x23 cm. Signováno vpravo dole M. Švabinský. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen, papír v kraji poškozen.

 

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

vydraženo
31741. Dívka a faun
Dražba ukončena:15.05.2019 21:28:22
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 700 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 700 Kč limit (15.05.2019 21:23:22) 5111
4 600 Kč 15.05.2019 21:22:35 5467
4 500 Kč limit (15.05.2019 21:22:27) 5111
4 400 Kč 15.05.2019 21:22:28 5467
4 300 Kč limit (15.05.2019 21:22:14) 5111
4 200 Kč 15.05.2019 21:22:15 5467
4 100 Kč limit (15.05.2019 21:21:50) 5111
4 000 Kč 15.05.2019 21:21:51 5467
3 900 Kč limit (15.05.2019 21:21:39) 5111
3 800 Kč 15.05.2019 21:21:40 5467
3 700 Kč limit (15.05.2019 21:21:23) 5111
3 600 Kč 15.05.2019 21:21:24 5467
3 500 Kč limit (15.05.2019 21:20:27) 5111
3 400 Kč 15.05.2019 21:18:46 5467
3 300 Kč 15.05.2019 20:51:36 5347
3 200 Kč 15.05.2019 17:35:22 741
3 100 Kč 15.05.2019 16:51:27 5467
3 000 Kč limit (15.05.2019 15:40:17) 5443
3 000 Kč 15.05.2019 15:40:18 2385
2 900 Kč limit (15.05.2019 15:40:14) 5443
2 800 Kč 15.05.2019 15:40:15 2385
2 700 Kč limit (15.05.2019 15:40:09) 5443
2 600 Kč 15.05.2019 15:40:10 2385
2 500 Kč limit (15.05.2019 15:40:06) 5443
2 400 Kč 15.05.2019 15:40:07 2385
2 300 Kč limit (15.05.2019 15:39:55) 5443
2 200 Kč 15.05.2019 15:39:56 2385
2 100 Kč limit (15.05.2019 15:39:51) 5443
2 000 Kč 15.05.2019 15:39:52 2385
1 900 Kč limit (15.05.2019 15:39:46) 5443
1 800 Kč 15.05.2019 15:39:47 2385
1 700 Kč limit (14.05.2019 18:10:32) 5443
1 600 Kč 07.05.2019 16:26:08 741
1 500 Kč 05.05.2019 15:36:59 61
1 400 Kč 01.05.2019 23:13:28 741
1 300 Kč 29.04.2019 20:45:01 61
1 200 Kč limit (28.04.2019 15:54:09) 2863
1 200 Kč 28.04.2019 15:54:10 1850
1 100 Kč 27.04.2019 11:41:57 2863
1 000 Kč limit (23.04.2019 18:11:38) 4285
1 000 Kč limit (27.04.2019 11:41:56) 4285
900 Kč 16.04.2019 22:23:46 61
800 Kč 16.04.2019 19:57:34 4747
700 Kč 15.04.2019 19:16:43 61